SGR ' S n Prevodovku s vysokým krúti...
Pozri podrobnostiHromadná objednávka planétovej prevodovky sa vyhrá alebo prehrá na liste špecifikácií, nie v cenníku. Keď je v dopyte uvedený iba pomer, výstupný krútiaci moment a veľkosť príruby, technické ponuky, ktoré sa vrátia, sa môžu líšiť o 20 až 40 percent v hmotnosti, servisnom faktore a jednotkovej cene, pretože každý výrobca doplní chýbajúce parametre svojimi vlastnými predpokladmi o pracovnom cykle, životnosti ložísk a vôli.
Dvaja dodávatelia môžu uviesť "25:1, 3 000 Nm, štvorskrutková príruba" a dodať jednotky, ktorých ložiská vydržia 8 000 hodín a 35 000 hodín na rovnakom dopravníku. Nič v cenovej ponuke neprezrádza, ktorá je ktorá, a nič ju nezachytí ani pri prijímacej kontrole, pretože obe jednotky prejdú zábehom naprázdno.
Táto príručka obsahuje špecifikácie, ktoré musia byť stanovené pred vydaním hromadnej žiadosti o cenovú ponuku, tolerancie, ktoré rozhodujú o prijatí pri naskladnení tovaru, a obchodné podmienky, ktoré stanovujú jednotkové náklady na vykládku na 20, 200 a 2 000 jednotiek.
Sedem parametrov určuje, či sú ponuky veľkoobjemových planétových prevodoviek technicky porovnateľné: menovitý výstupný krútiaci moment, prevádzkový faktor, menovitý pomer, trieda vôle, tolerancia výstupného rozhrania, životnosť ložísk L10 a mazanie. Ak niektorý z nich chýba, dodávatelia stanovia ceny na základe odlišných predpokladov a najnižšia ponuka bude zvyčajne tá, ktorá predpokladá najmenej.
Nižšie uvedená tabuľka uvádza sedem, hodnoty, ktoré sa objavujú v bežných hromadných objednávkach, a nákladovú líniu, ktorá sa pohybuje.
| Špecifikácia | Typická hodnota hromadnej objednávky | Referenčná alebo skúšobná podmienka | Čo jazdí v cene |
| Menovitý výstupný krútiaci moment | 500 až 20 000 Nm | Overené pri 100 percentnom menovitom krútiacom momente, s momentálnym preťažením uvedeným samostatne | Prevodový modul, priemer hriadeľa a veľkosť ložiska |
| Servisný faktor | 1,25 až 2,0 | Trieda zaťaženia aplikácie podľa ISO 6336 a AGMA 6013 | Veľkosť rámu, hmotnosť krytu a chladenie |
| Nominálny pomer | 3:1 až 100:1 na jednotku až do 1 000:1 v troch stupňoch | Odchýlka pomeru sa bežne drží pod 1 percentom | Počet etáp, účinnosť a celková dĺžka |
| Trieda spätného chodu | 8 až 15 uhlových minút industrial, 3 to 5 arcmin precision | Merané na výstupnom hriadeli so zablokovaným vstupom | Čas brúsenia ozubených kolies a prispôsobená montáž |
| Výstupné rozhranie | Priemer pilota H7, kružnica skrutky pri /-0,05 mm | ISO 9409-1 pre robotické príruby, zákaznícky výkres pre ostatných | Prípravky a obrábacie pasy |
| Životnosť ložiska L10 | 20 000 až 50 000 h | Základná životnosť podľa ISO 281 pri menovitom zaťažení | Trieda ložiska a jednotková cena |
| Mazanie a tesnenie | Syntetický PAO alebo minerálny olej, doživotné mazivo v niektorých rámoch, IP55 až IP65 | Okolitá -20 C až 40 C, uvedená montážna orientácia | Dizajn tesnenia, interval údržby a záruka |
Špecifikácia, ktorá vynecháva prevádzkový faktor a životnosť L10, nie je špecifikáciou. ISO 6336 a AGMA 6013 vyžadujú, aby bola trieda zaťaženia aplikácie deklarovaná pred overením menovitého krútiaceho momentu, takže dodávateľ, ktorý uvádza ceny bez toho, aby o to požiadal, uvádza predpoklad, nie produkt.
Servisný faktor je multiplikátor aplikovaný na skutočný aplikačný krútiaci moment na získanie požadovaného menovitého krútiaceho momentu prevodovky. Pre rovnomernú prevádzku dopravníka je akceptované minimum 1,25, miešačky a miešadlá normálne sedia na 1,5 a rázovo zaťažené prevádzky, ako sú drviče, vyžadujú 1,75 alebo viac podľa klasifikácie zaťaženia používanej v ISO 6336 a AGMA 6013.
Číslo nie je akademické. Aplikácia dopravníka 3 000 Nm zvolená pri prevádzkovom faktore 1,25 vyžaduje jednotku s menovitým momentom 3 750 Nm; rovnaká aplikácia uvedená na 1,75 vyžaduje 5 250 Nm. Tento krok zvyčajne posunie objednávku o jednu alebo dve veľkosti rámu nahor, pridá 15 až 30 kg na jednotku a zmení vzor montážnych skrutiek, čo následne zmení výkres základnej dosky zákazníka. Pri objednávke na vydanie 200 jednotiek je rozdiel šesťciferná suma.
Minimálny prevádzkový faktor podľa triedy aplikácie
Hustota krútiaceho momentu is rated output torque divided by gearbox mass, expressed in newton-metres per kilogram. A 2,000 Nm planetary unit weighing 28 kg delivers roughly 71 Nm/kg, while a worm gearbox of the same rated torque typically reaches 15 to 25 Nm/kg, because sliding contact limits worm efficiency to 60 to 90 percent against 94 to 97 percent for a two-stage planetary drive.
Hustota krútiaceho momentu je parameter, ktorý rozhoduje o tom, či je možné hromadnú objednávku vôbec nainštalovať. Na mobilných zariadeniach, manipulačnom ramene alebo stroji s definovanou základnou doskou môže byť 30-percentný nárast hmotnosti na jednotku nepostaviteľný, aj keď je cena prijateľná. Kupujúci, ktorí opravia krútiaci moment a servisný faktor, ale nechajú hmotnosť otvorenú, dostanú technicky vyhovujúcu, komerčne nevyužiteľnú ponuku. Pre bližší pohľad na interakciu výpočtu životnosti ložiska a hustoty krútiaceho momentu počas získavania zdrojov, technická poznámka SGR hustota krútiaceho momentu planétovej prevodovky a životnosť L10 prechádza cez aritmetiku.
Tolerancie pomeru, vôle a rozhrania sa musia objaviť ako čísla s definovanými podmienkami merania, pretože objednávka 200 jednotiek sa akceptuje alebo zamietne skôr na nameraných hodnotách ako na katalógových rozsahoch. Katalóg, ktorý hovorí „vôľa 8 až 15 uhlových minút“ popisuje populáciu; nákupná objednávka vyžaduje limit, ktorý sa vzťahuje na každé dodané sériové číslo.
Z toho vyplývajú tri praktické body. Po prvé, každý planetárny stupeň pridáva pomer a uberá účinnosť, takže trojstupňová jednotka 1 000:1 stráca zhruba o 3 až 6 percent viac vstupného výkonu ako jednostupňová jednotka toho istého rámu. Po druhé, stupeň presnosti ozubeného kolesa je dôležitejší ako vôľa pre hluk a životnosť: priemyselné planétové ozubenie sa bežne vyrába podľa normy ISO 1328 stupeň 6 až 8 a jeden stupeň zmení čas rezania na ozubené koleso. Po tretie, výstupné rozhranie je najlacnejším miestom na zabránenie nákladnému zlyhaniu poľa, pretože pilotný priemer mimo H7 alebo kružnica skrutky mimo /-0,05 mm sa nezhoduje so základovou doskou s vyvŕtaným prípravkom.
Katalógový sortiment je marketingové číslo; tolerancia čerpania je zmluva. Hromadní odberatelia by mali premeniť prvý na druhý pred uvoľnením nástrojov, pretože po rozrezaní upínacích prípravkov je tolerancia akákoľvek.
Ekonomika veľkoobjemovej planétovej prevodovky závisí od množstva objednávky, pretože náklady na nástroje a nastavenie sú fixné. Špeciálny prípravok výstupnej príruby v cene 4 000 USD pridáva 200 USD za jednotku pri skúšobnej objednávke 20 jednotiek, ale iba 20 USD za jednotku pri objednávke 200 jednotiek a 2 USD za jednotku pri 2 000 jednotkách. Táto aritmetika, nie dobrá vôľa dodávateľa, je to, čo oddeľuje cenové rozdiely.
Väčšina výrobcov stanovuje praktické minimum 20 až 50 jednotiek na pomer na veľkosť rámu pre ekonomické sériové obrábanie a prvá výrobná séria zvyčajne trvá 8 až 12 týždňov od schválenia výkresu, s opakovanými objednávkami po 4 až 6 týždňoch. V tejto fáze chránia kupujúceho dve zmluvné klauzuly: krok schválenia prvého článku, ktorý zmrazí výkres a plán inšpekcie pred sériovou výrobou, a okno platnosti ceny, ktoré pokrýva celý harmonogram dodávok, a nie iba prvú zásielku.
Hromadné zásielky sa prijímajú podľa plánov odberu vzoriek a zaznamenaných meraní, nie na jedinom teste na skúšobnom zariadení. ISO 2859-1, úroveň kontroly II, s akceptačným limitom kvality 1,0 pre závažné chyby je zmluvnou základňou, ktorá sa bežne zapisuje do objednávok na nákup prevodoviek; pre 200-jednotkovú dávku, ktorá sa premietne do vzorky 50 jednotiek na vizuálnu a rozmerovú kontrolu, s kritickými charakteristikami overenými na každej jednotke.
Kompletný balík dokumentov pre hromadnú objednávku planétovej prevodovky obsahuje nasledujúce položky a akýkoľvek chýbajúci riadok predstavuje budúci spor o záruku:
Jedno meranie na charakteristiku na dávku nie je kontrola, je to priestor na odber vzoriek. Kupujúci, ktorý do objednávky zapíše 100-percentný záznam vôle a vzorové overenie rozmerov, dostane údaje, ktoré je možné sledovať naprieč zásielkami, čo je jediný spôsob, ako vidieť posun procesu skôr, než ho pole uvidí.
Druhou polovicou argumentu je výrobná kapacita. Shanghai SGR Heavy Industry Machinery Co., Ltd. prevádzkuje prístroj na meranie toroidných závitoviek a varných dosiek, súradnicový merací stroj a systém na testovanie výkonu a účinnosti prevodovky, ktoré spolu pokrývajú geometriu ozubených kolies, geometriu krytu a zaťažený výkon. Vzory dokumentácie a príslušné certifikáty sú uvedené na Stránka certifikátov kvality a vyznamenaní SGR .
Shanghai SGR Heavy Industry Machinery Co., Ltd. (SGR) navrhuje, vyrába a testuje planétové, šnekové a kombinované reduktory vo svojom závode v Šanghaji s vlastným vývojovým tímom a uvedeným potrubím, ktoré zahŕňa planétové prevodovky, štvorosovú komplexnú profilovú brúsku a návrhový systém na optimalizáciu toroidných šnekov. Pre hromadných nákupcov je táto kombinácia dôležitá na dvoch miestach: tá istá inžinierska skupina sa zaoberá výpočtom výberu a výrobným výkresom a meracie zariadenie potrebné na preukázanie súladu je už umiestnené v dielni.
Sortiment zahŕňa koaxiálne a pravouhlé planétové reduktory, šnekové prevodovky s dvojitým plášťom, valcové šnekové reduktory, kombinované jednotky, ktoré párujú planétové a toroidné šnekové stupne a príslušenstvo prevodoviek, ako sú hydraulické brzdy. V programoch hromadného obstarávania sa najčastejšie používajú tri skupiny rámov.
Táto skupina, vytvorená pre zákazky, kde je menovitý výkon nastavený skôr prevádzkovým faktorom než menovitým krútiacim momentom, pokrýva vyššie opísané prevádzkové triedy 1,25 až 1,75 a je zvyčajným východiskovým bodom pre výber prevádzky dopravníka, mixéra a drviča.
Planetárna prevodovka s vysokým krútiacim momentom radu SGR N Zahŕňa vysokovýkonný dopravník, miešač, drvič a otáčanie s vysokým krútiacim momentom, viacerými prevodovými pomermi a prispôsobiteľnou montážou, takže stojí za to si ho pred špecifikovaním prevodovky preštudovať. Zobraziť produkt → Otočné a rotačné funkcie kombinujú vysoké radiálne zaťaženie na výstupe s reverzným chodom, čo mení výber ložísk aj špecifikáciu vôle v porovnaní s čisto rotačným pohonom.
Planétová prevodovka radu N pre otočné pohony Pre otočné a rotačné úlohy s reverzným chodom sa táto prevodovka série N oplatí preskúmať kvôli jej viacnásobným hriadeľom a možnostiam montáže a pevnému krytu. Zobraziť produkt → Koaxiálne rámy namontované na základni vyhovujú hromadným objednávkam, kde je prevodovka priskrutkovaná k vyrobenej základnej doske a poháňaná samostatným motorom, pričom výstupné rozhranie sa riadi podľa výkresu zákazníka.
Koaxiálna planétová prevodovka montovaná na základni série N Pre hromadné inštalácie na základni táto koaxiálna prevodovka radu N podporuje vysoký krútiaci moment, možnosti viacerých hriadeľov a montáže a zdokumentovanú kontrolu rozhrania pred uvedením ceny. Zobraziť produkt → Hromadné objednávky sú uvádzané na základe vyplneného listu s údajmi o aplikácii a nie na stránke katalógu, takže servisný faktor, životnosť L10 a tolerancie rozhrania sú písomne dohodnuté pred stanovením ceny.
Ekonomické dávkové obrábanie zvyčajne začína na 20 až 50 jednotkách na pomer a veľkosť rámu. Pod touto úrovňou dominuje cena nastavenie a nástroje: 4 000 USD špecializovaný prípravok rozložený na 20 jednotiek pridáva 200 USD za jednotku oproti 20 USD za jednotku pri 200 jednotkách a 2 USD za jednotku pri 2 000 jednotkách.
Uveďte triedu použitia, nielen krútiaci moment. Rovnomerný dopravník a otočná prevádzka vyžadujú minimálne 1,25, miešačky a miešadlá 1,5 a nárazovo zaťažené prevádzky, ako sú drviče 1,75 alebo vyššie, podľa klasifikácie zaťaženia stanovenej v ISO 6336 a AGMA 6013. Aplikácia dopravníka s krútiacim momentom 3 000 Nm preto vyžaduje 3 750 Nm a menovitý jednotkový faktor minimálne 1 500 Nm5,5.
Výrobné priemyselné planétové jednotky sa bežne udržiavajú na 8 až 15 uhlových minút, zatiaľ čo presne triedené jednotky dosahujú 3 až 5 uhlových minút vďaka brúseniu ozubených kolies a prispôsobenej montáži. Vôľa by mala byť vždy špecifikovaná s jej meracími podmienkami, a to na výstupnom hriadeli so zablokovaným vstupom.
Vyžadovať materiálové certifikáty podľa EN 10204 3.1, záznamy o tepelnom spracovaní, správy o presnosti ozubených kolies podľa ISO 1328, záznamy o vôli na jednotku a hluk meraný v dB(A) na 1 m. Odber vzoriek pri kontrole by sa mal riadiť normou ISO 2859-1 na úrovni kontroly II s limitom kvality 1,0 pre veľké chyby.
Hromadné obstarávanie planétových prevodoviek sa stáva opakovateľným, keď sa pred porovnaním prvej ponuky dohodne sedem špecifikácií, súbor tolerancií výkresov a plán odberu vzoriek. Kupujúci, ktorí si vo fáze dopytu určia servisný faktor a životnosť L10, dostanú ponuky, ktoré možno porovnať riadok po riadku, a dodávatelia, ktorí nedokážu splniť uvedenú životnosť, môžu byť vylúčení z výpočtu, a nie z ceny.
Poradie operácií je konzistentné: definujte výkon, preveďte výkon na prevádzkový faktor, preveďte prevádzkový faktor na menovitý krútiaci moment, potom na veľkosť rámu, hmotnosť a rozhranie. Všetko po tom, od nástrojov až po kontrolu, je dôsledkom týchto prvých štyroch krokov.